Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2018.06.21 09:24

Atsakyti į temą  [ 194 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Kitas
 Demodekoze(ar kas esat susidure?) 
Autorius Žinutė
Naujokas
Naujokas
Vartotojo avataras

Standartinė Demodekoze(ar kas esat susidure?)
Sveiki visi,

mano suniukui veterinaras nustate demodekoze,Tai tokia odos liga-papilkeje odos ploteliai su iskritusiais plaukais,niezejimas.noriu paklausti galkas esat susiduria su tokia liga?Ar greitai uzgijo zaizdeles?mes tai jau beveik menesi laiko gydomes o rezultato dar nesimato,nors veterinaras sako kad tai nieko baisaus,man vistiek neramu :( :?:

2005.10.05 11:09
Aprašymas
Narys
Narys
Vartotojo avataras

Standartinė 
Mano patarimas būtų vienintelis - niekada aklai nepasitikėkit vieno veterinaro išvadomis, kalbu iš patirties.

Priežasčių, dėl kurių šuniukui ima kristi plaukai, yra tikrai ne viena. Jūsų augintiniui gali būti demodekozė, plaukągraužis, sarkoptozė, poodinė erkutė (patrynus, vietą, kur nėra plaukų, oda turi pleiskanoti), grybelis, alergija, netgi silpnas imunitetas ir t.t.

Beje, kaip Jūsų veterinaras nustatė šią odos ligą? Ar jis ėmė mėginuką, darė tyrimus ar iš akies nustatė (patikėkit, būna ir taip)? Ar Jūsų augintiniui peršvietė odą su lempa (nustatyti, ar nėra grybelio)? Kokį gydymą Jums paskyrė?

2005.10.05 11:35
Aprašymas
Narys
Narys
Vartotojo avataras

Standartinė 
Diana rašė:
Mano patarimas būtų vienintelis - niekada aklai nepasitikėkit vieno veterinaro išvadomis, kalbu iš patirties.

Priežasčių, dėl kurių šuniukui ima kristi plaukai, yra tikrai ne viena. Jūsų augintiniui gali būti demodekozė, plaukągraužis, sarkoptozė, poodinė erkutė (patrynus, vietą, kur nėra plaukų, oda turi pleiskanoti), grybelis, alergija, netgi silpnas imunitetas ir t.t.

O kartais demodekozė, plaukagraužis ir poodinė erkutė nėra vienas ir tas pats?

Dėl veterinarų išvadu - pritariu. Labai jau greit linkę skirti ilgą ir kainuojantį gydymą iš akies nustatę ligą ir ne visada teisingai :evil: .

2005.10.06 13:30
Aprašymas WWW
Narys
Narys
Vartotojo avataras

Standartinė 
Ne, tai visiškai ne tas pats. Pvz. demodekozė - tai yra niežų erkė vad. Demodex canis. Jos yra apie 0,3 mm ilgio ir 0,04 mm pločio.

Šunys gali turėti įvairių erkių, jos skiriasi savo sandara (reikia žiūrėti kiek kojų jos turi, kiek narelių ir t.t.). Beje skiriasi vieta kur jos parazituoja ir, beabejo, skiriasi ligos simptomai.
Kadangi kalbame apie demodekozę, tai ji parazituoja šuns odos riebalinėse liaukose ir plaukų maišeliuose. Sveiki šunys užsikrečia nuo sergančiųjų. Demodekoze sergančių šunų oda (dažniausiai apie akis, nuo snukio) - kas yra visiškai nepasakytina apie plaukągraužį - iš pradžių pleiskanoja, po to atsiranda pūslelės, kurios supūliuoja. Plaukai iškrinta, oda sustorėja.
Beje, demodekozė (kiek žinau) yra gydoma Engystol ad us. vet. vaistais. O plaukągraužis ar įvairios poodinės erkutės yra gydomi taip tarkim "švelnesniais" vaistais. Na, bet tą Jūs juk patys žinote. :wink:

2005.10.06 14:05
Aprašymas
Naujokas
Naujokas
Vartotojo avataras

Standartinė 
norejau paklausti ar gali suniukas sirges poodine erke dalyvauti parodoje? maniskis jau beveik pasveiko, plaukai dviejose vietose buvo isplike, taciau jau ima ataugti.

2005.10.22 18:59
Aprašymas
Narys
Narys
Vartotojo avataras

Standartinė 
kryste rašė:
norejau paklausti ar gali suniukas sirges poodine erke dalyvauti parodoje? maniskis jau beveik pasveiko, plaukai dviejose vietose buvo isplike, taciau jau ima ataugti.

Be abejo, kad gali. Normalus teisėjas niekada nekreips dėmesio į tai, kad pas Jūsiškį šuniuką yra iškritusių plaukų. Pvz., mes neseniai dalyvavome parodoje (maniškei irgi yra iškritusių plaukų) ir mums teisėjas apie tai nei žodžio nesakė.

2005.10.22 19:35
Aprašymas
Narys
Narys
Vartotojo avataras

Standartinė 
Nu seip normalus teisejas kaip tik pasakys kad suo nekondicijoje....sergantis suo neturetu dalyvauti, nors kiek supratau jus jau beveik sveiki :) .......tiesio nelabai smagu ziureti kai sunis su slapiuojanciomis zaizdomis ar nuplikusiais sonais atsiveda, tokiu istikruju jau vet. kontrole prie ijejimo neturetu praleisti :?

2005.10.23 10:46
Aprašymas ICQ WWW
Narys
Narys
Vartotojo avataras

Standartinė 
Rasa rašė:
Nu seip normalus teisejas kaip tik pasakys kad suo nekondicijoje....sergantis suo neturetu dalyvauti, nors kiek supratau jus jau beveik sveiki :) .......tiesio nelabai smagu ziureti kai sunis su slapiuojanciomis zaizdomis ar nuplikusiais sonais atsiveda, tokiu istikruju jau vet. kontrole prie ijejimo neturetu praleisti :?

Na apie šlapiuojančias žaizdas tai nėra net ko kalbėti, bet jei vienoje ar keliose vietose yra truputį iškritusių plaukų ir šuo jau sveiksta, tai tikrai nėra labai didelė problema.

2005.10.24 08:45
Aprašymas
Naujokas
Naujokas
Vartotojo avataras

Standartinė 
ne, maniskis jau pasveiko visiskai, tik tose dviejose vietose, kur isplike buvo plaukuciai dar nera visiskai atauge, uz kokiu poros savaiciu jau tikrai nebesimatyt turetu:) man tik siaip idomu ar sia liga sirge apskritai gali dalyvauti. mano nuomone, tai kalytems erke sirgusioms turetu drausti vaikuciu turet, nes per piena vaikucius apkrecia, o po to sunkiai gydyt juos reik. maniskiui taj dar nieko, laiku pastebejom, o va mano mamos suneliui ne kas buvo - apie puse metu gyde, visa isplikus buvo,draskesi ilgai..

2005.10.24 16:56
Aprašymas
Narys
Narys
Vartotojo avataras

Standartinė 
kryste rašė:
ne, maniskis jau pasveiko visiskai, tik tose dviejose vietose, kur isplike buvo plaukuciai dar nera visiskai atauge, uz kokiu poros savaiciu jau tikrai nebesimatyt turetu:) man tik siaip idomu ar sia liga sirge apskritai gali dalyvauti. mano nuomone, tai kalytems erke sirgusioms turetu drausti vaikuciu turet, nes per piena vaikucius apkrecia, o po to sunkiai gydyt juos reik. maniskiui taj dar nieko, laiku pastebejom, o va mano mamos suneliui ne kas buvo - apie puse metu gyde, visa isplikus buvo,draskesi ilgai..

Na, nereiktų taip griežtai, nes tokiu atveju išeitų, kad nei Jūs, nei aš, nei šuniukai, nei kačiukai, vienu žodžiu niekas negalėtų daugintis.
Visi žmonės, šunys, katės ir t.t. yra poodinės erkės nešiotojai (tai jau senai yra įrodyta moksliškai). Demodekoze yra susergama tuomet, kai susilpnėja imunitetas ir, beabejo, kai negeru laiku ir negeroje vietoje pasirodai.

2005.11.17 16:52
Aprašymas
Standartinė Re: Demodekoze(ar kas esat susidure?)
Laura rašė:
Sveiki visi,

mano suniukui veterinaras nustate demodekoze,Tai tokia odos liga-papilkeje odos ploteliai su iskritusiais plaukais,niezejimas.noriu paklausti galkas esat susiduria su tokia liga?Ar greitai uzgijo zaizdeles?mes tai jau beveik menesi laiko gydomes o rezultato dar nesimato,nors veterinaras sako kad tai nieko baisaus,man vistiek neramu :( :?:

Labux.

kaip suniukas? Ar pasveiko? Maniskei syryt ta paty nustate. Dave per mikroskopa ir mums paziuret. Matosi ta erkute ar kas ten kaip knygos paveiksliuke. Suleido vaistu. Dar y namus kazkokio tirpalo dave. Vaziuosim po 5-7 dienu. Tik va gryzau po darbu tai ziuriu kad sunyte visa antaky ten kur buvo nuplike dabar nusikasiusi baisiai. Ir va dabar y kilima trina. Ar jums taip nebuvo? net nezinau ka daryti. Uzklijuot tokioj vietoj nelabai iseina. Ir dar - o kaip del vaistu poveikio dantukams? Dabar iltiniai keiciasi, tai ar nepakenks? Patarkit ka nors! Aciu! :)

2005.11.23 19:25
Standartinė 
Dar turiu klausimely. Jei kieno dar maziukas sirgo demodekoze ar veliau kartojosi? Gal ka nors specialaus duodat ar darot? Gal nuo ko saugoti reiketu ir pan. Veterinaras kalbejo apie dvi sios ligos priezastis: amerikietiska teorija - kad suserga nuo prasto maisto, silpnos imunines sistemos ir pan.; rusiska - kad uzsikrecia. Veterinaras sako kad abi teisingos :D Tai lyg ir reikia gerai maitinti ir neleisti su kitais sunimis uostinetis. Kiek ymanoma taip ir darem. O va susirgo. Kazkaip dabar atrodo kad cia jau beda visam gyvenimui... Gaila sunio :cry:

P.S. Su kariuomenes diena! Gal cia kokiu is tos srities yra :D

2005.11.23 21:26
Narys
Narys
Vartotojo avataras

Standartinė 
Anonymous rašė:
Dar turiu klausimely. Jei kieno dar maziukas sirgo demodekoze ar veliau kartojosi? Gal ka nors specialaus duodat ar darot? Gal nuo ko saugoti reiketu ir pan. Veterinaras kalbejo apie dvi sios ligos priezastis: amerikietiska teorija - kad suserga nuo prasto maisto, silpnos imunines sistemos ir pan.; rusiska - kad uzsikrecia. Veterinaras sako kad abi teisingos :D Tai lyg ir reikia gerai maitinti ir neleisti su kitais sunimis uostinetis. Kiek ymanoma taip ir darem. O va susirgo. Kazkaip dabar atrodo kad cia jau beda visam gyvenimui... Gaila sunio :cry:

P.S. Su kariuomenes diena! Gal cia kokiu is tos srities yra :D

Kiek su vetu šnekėjau, tai sakė, kad Lietuvoj tikriausiai nėr neužsikrėtusių šunų. Bet ir užsikrėtęs šuniukas nebūtinai sirgs, erkučių darbas išryškėja, kai imunitetas susilpnėjęs. Tiesiog reikia gerai maitint, saugot nuo peršalimų ir stresų. Sirgti pakartotinai, žinoma, gali.
Kitas dalykas - neleisti su kitais šunim bendrauti. Nemanau, kad tai gerai, juo labiau, kad šuniukas jaunas. Jam tikrai socializacijos reikia. Nekalbu, aišku, apie benamius ar ligotus šunis.

2005.11.24 13:27
Aprašymas WWW
Narys
Narys
Vartotojo avataras

Standartinė 
Čia Gintarei gal pravers :wink:

Pas rusus radau siūlomus tepalus demodekozės gydymui:
permetrino tepalas, benzilbenzoato tepalas, sieros tepalas - šitie iš žmonių vaistinės, neostomizano tepalas - vet. vaistinėse.

2006.11.14 16:21
Aprašymas WWW
Narys
Narys
Vartotojo avataras

Standartinė 
uoj aciu labai :) !
Man jau nuo visu sunu odos ligu galva sukasi :) Reikes jauciu man eiti mokytis i LVA :D

2006.11.14 16:31
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 194 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti: